Ranking najlepszych tabletek na potencję – Najlepsze leki bez recepty 2022

Każdy artykuł przed publikacją jest dokładnie badany, żeby upewnić się, że treści są rzetelne, aktualne i obiektywne. Nasz zespół składa się z doświadczonych seksuologów. Poznaj nasz proces tworzenia treści.
Ranking najlepszych tabletek na potencję

Tabletki na potencję dla mężczyzn istnieją od dawna. Pomogły milionom mężczyzn uzyskać lepszą sprawność seksualną.

Wielu mężczyzn potrzebuje takich tabletek z wielu powodów. Dzięki nim możesz zwiększyć testosteron, energię, popęd seksualny, a nawet wspomóc spalanie tłuszczu i poprawić przepływ krwi.

Jeśli chcesz urozmaicić swoje życie seksualne i zacząć osiągać silne erekcje jak jeszcze nigdy dotąd, poznaj nasz top5 najlepszych tabletek na erekcję dla mężczyzn.

Top5 najlepsze tabletki na potencję dla mężczyzn 2022

  1. Eron Plus – Najlepsze tabletki na erekcję i doznania seksualne,
  2. Testolan – Najlepszy booster testosteronu dla mężczyzn po 40,
  3. Member XXL – Skuteczne tabletki dbające o rozmiar przyrodzenia,
  4. Semaxin – Najlepszy środek wzmacniający płodność,
  5. Vigrax – Solidne tabletki na lepsze doznania seksualne,

#1 – Eron Plus

najlepsze tabletki na potencję

Eron Plus to obecnie najczęściej wybierany produkt do walki z zaburzeniami erekcji. To, co go wyróżnia, to unikalna formuła składająca się z najlepszych afrodyzjaków. Ten wyjątkowy zestaw składa się z dwóch rodzajów tabletek – do codziennego stosowania i do stosowania przed stosunkiem. Eron Plus może nie tylko usunąć łagodne zaburzenia erekcji, ale także zadziałać niczym naturalna Viagra przed samym stosunkiem.

Eron Plus wykorzystuje najwyższej jakości składniki ziołowe takie jak buzdyganek naziemny, kozieradka pospolita, korzeń naca, żeń-szeń panax ginseng, a składniki takie jak cynk, l-arginina oraz witaminy E i B6. Składniki te nie tylko wspierają Twoje libido, ale także wspierają ciśnienie krwi. W przeciwieństwie do fałszywych tabletek na potencję Eron Plus oferuje wiele korzyści, które zostały udowodnione w badaniach klinicznych.

Jedna kapsułka Eron Plus Before zawiera 500 mg l-argininy, która zastosowana przed stosunkiem skutecznie rozkurczy naczynia krwionośne i doprowadzi do penisa możliwie jak najwięcej krwi. To przyniesie silną i długotrwałą erekcję.

Eron Plus to sposób nie tylko na poprawę sprawności seksualnej na pół godziny przed seksem, ale także na trwałe usunięcie łagodnych zaburzeń erekcji. Producent oferuje atrakcyjne rabaty, a także 90-dniową gwarancję satysfakcji, więc jeśli uznasz, że produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu odeślesz kupione tabletki i odzyskasz pieniądze.

Nie musisz bać się przesyłki kurierskiej, ponieważ producent dba, żeby zachowana była najwyższa dyskrecja. Nikt nie dowie się, co zamówiłeś. Przesyłka nie jest w żaden sposób oznaczona, a opis nie zawiera żadnych nawiązań do tabletek na potencję, dzięki czemu możesz zachować spokój.

  • Najtańsza opcja: Zapłać za miesięczny zapas jedynie 94,50 zł

#2 – Testolan

najlepszy booster testosteronu

Według producenta jest bardziej boosterem testosteronu niż standardowymi tabletkami na potencję. Ma wiele zalet: może prowadzić du budowania beztłuszczowej masy mięśniowej, zrzucenia nadwagi, przezwyciężania zmęczenia, stabilizacji nastroju itp. Testolan może też wzmocnić kości, zadbać o skórę czy nawet prostatę – żaden inny produkt na naszej liście nie daje takich efektów.

Testosteron jest niezwykle ważnym hormonem, który odpowiada między innymi za Twój popęd seksualny. Testolan to idealny sposób na to, żeby podbić jego poziom.

Testolan wykorzystuje przede wszystkim witaminy, minerały i ekstrakty ziołowe w celu zwiększenia poziomu testosteronu w organizmie bez polegania na jakichkolwiek szkodliwych związkach chemicznych. Testolan to naturalny produkt ze składnikami, które okazały się skuteczne w męskich celach wzmacniających.

Producent zapewnia 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia. Jeśli uznasz, że ten produkt na Tobie nie działa, po prostu odeślij pozostałe opakowania i odzyskaj pieniądze. To bardzo proste!

  • Najtańsza opcja: Zapłać za miesięczny zapas jedynie 94,50 zł

#3 – Member XXL

tabletki dbające o rozmiar przyrodzenia

Member XXL to produkt dla mężczyzn, który zapewnia lepszą erekcję poprzez poprawę krwi do penisa. Poprawa przepływu krwi do Twojego penisa rozszerza naczynia krwionośne, które prowadzą do ciał jamistych. Im więcej krwi, tym silniejsza erekcja. Te tabletki mogą również poprawić Twoją sprawność seksualną w sypialni, poprawiając dostarczanie składników odżywczych i tlenu do komórek. Dlatego nie zwiększa na stałe rozmiaru Twojego penisa – jednak może dać Ci lepsze, silniejsze i bardziej spójne erekcje.

Member XXL również wykorzystuje moc naturalnych składników. Wiele z tych składników jest powiązanych z produkcją tklenu azotu. Dla wydajności wykorzystuje również aminokwas l-argininę.

  • Najtańsza opcja: Zapłać za miesięczny zapas jedynie 89,50 zł

#4 – Semaxin

Najlepszy środek wzmacniający płodność

Semaxin to tabletki, które mogą dawać lepsze erekcje, lepsze kulminacje, większą wytrzymałość, ogromną energię seksualną, większy popęd seksualny, a także zwiększoną objętość i ruchliwość plemników. Jest reklamowany przede wszystkim jako środek zwiększający ilość nasienia, a recenzje pokazują, że zasługuje na swoją nazwę. Dlatego może to być dobry wybór, jeśli chcesz jednocześnie poprawić swoją sprawność seksualną i jakość nasienia.

Ma aż 12 kluczowych składników, które pochodzą z ziół i innych naturalnych źródeł. Każdy składnik działa uzupełniająco na drugi, co maksymalizuje skuteczność działania i zapewnia najlepsze korzyści. Niektóre z jego kluczowych składników to ashwagandha, ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego itp.

Semaxin jest prawdopodobnie jedną z najbardziej godnych zaufania opcji, na które możesz się zdecydować. Posiada 90 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co czyni go jednym z najlepszych produktów na zaburzenia erekcji. Jeśli Semaxin nie spełni Twoich oczekiwań, firma obiecuje pełny zwrot pieniędzy w dowolnym momencie po zakupie.

  • Najtańsza opcja: Zapłać za miesięczny zapas jedynie 99,50 zł

#5 – Vigrax

Solidne tabletki na lepsze doznania seksualne

Vigrax pochodzi od znanej firmy, która wielokrotnie podkreśla moc swojego suplementu, nazywając go „najlepiej ocenianymi tabletkami na potencję na świecie”. Producent twierdzi, że suplement może prowadzić do lepszych erekcji i może pomóc na wiele różnych sposobów. Może prowadzić do intensywniejszych orgazmów, zdrowszego popędu seksualnego itp.

Vigrax jest również, podobnie jak inne produkty z naszego rankingu, wykonany z naturalnych składników, które raz po raz okazały się przydatne w przemyśle środków dla mężczyzn. Jego składniki to między innymi l-arginina, buzdyganek naziemny, żeń-szeń czy unikalny blend składników VigraxErect Proprietary. Niektóre z tych składników są rzadkie i to właśnie sprawia, że Vigrax, choć nie jest najlepszy, to na pewno jest jednym z wyjątkowych produktów w naszym rankingu.

Pochodzący z renomowanej firmy, Vigrax jest realnym wyborem dla każdego, kto szuka dobrego suplementu wzmacniającego dla mężczyzn. Co więcej, objęty jest 90-dniową polityką zwrotu pieniędzy, co oznacza, że jeśli nie jesteś zadowolony z produktu, możesz go zwrócić, żeby odzyskać wydane pieniądze. Więcej szczegółów znajdziesz na ich stronie internetowej.

  • Najtańsza opcja: Zapłać za miesięczny zapas 179 zł

Jak powstał ranking?

Powyższy ranking został opracowany przez nasz zespół redakcyjny, który spędził tygodnie na sprawdzaniu badań klinicznych i kontaktowaniu się z producentami w celu uzyskania wymienionych poniżej wyników.

Mamy tylko sprawdzone suplementy, które mają przejrzystą listę składników, którą możemy przejrzeć. Produkty producentów, którzy nie ujawnili swoich składników, nie zostały uwzględnione w tym rankingu. Dzieje się tak, ponieważ brak składników sprawia, że nie jesteśmy w stanie ocenić skuteczności i bezpieczeństwa kapsułki. W podobnym tonie przyjrzeliśmy się również tabletkom klinicznym wspieranym, których składniki okazały się bezpiecznie.

Jako konsument zawsze musisz mieć pewność, że stosujesz odpowiedni suplement. Stosowanie niewłaściwych suplementów może mieć katastrofalne skutki. Badania wykazały, że stosowanie niektórych tabletek może być powiązane z zawałem serca czy chorobami serca. Dlatego zawsze powinieneś uważać na to, które tabletki zaczynasz stosować. Na naszej liście uniknęliśmy jakichkolwiek suplementów z potencjalnie negatywnymi składnikami, które były powiązane z wszelkimi skutkami ubocznymi. Na przykład tabletki z wyjątkowo dużą ilością kofeiny, które są dość powszechne, zostały wykluczone z listy, ponieważ mogą powodować bóle głowy, uzależnienia itp.

Kolejnym ważnym elementem jest reputacja producenta. Podczas gdy nowsze firmy oferują swoje produkty w tańszym asortymencie niż inne firmy o ugruntowanej pozycji, lepiej jest wybrać drugiego producenta, ponieważ ich produkty zostały wypróbowane i przetestowane, a także mają historię skuteczności. Opinie użytkowników mierzą ich reputację. Zespół redakcyjny przeanalizował te recenzje, żeby przedstawić najbardziej godne zaufania firmy znane ze swojej uczciwości.

Najważniejsze czynniki rankingowe

Wszystkie produkty z naszego rankingu zostały dokładnie ocenione po długim procesie przeprowadzonym przez naszą redakcję. Każdy produkt został dokładnie oceniony – poznaj najważniejsze czynniki rankingowe. Zrobiliśmy to, żeby wykluczyć wszystkie tabletki na potencję, których producenci twierdzą, że zapewniają potężne korzyści seksualne, a w rzeczywistości niewiele dają. Poniżej znajdują się najważniejsze czynniki rankingowe, z których korzystał nasz zespół.

1. Składniki

Najwyżej oceniane tabletki muszą zawierać najwyższej jakości składniki, ponieważ są one odpowiedzialne za poparcie wszelkich roszczeń firmy. Niektóre tabletki wykazują ogromną ilość skutków ubocznych, o czym świadczy szkodliwa formuła. Takie formuły zwykle składają się z niebezpiecznych stymulantów lub ziół, które nie zostały wystarczająco przebadane. Nasz ranking ma na celu promowanie wyłącznie suplementów na potencję, które mają bezpieczne składniki, dokładne przebadane pod kątem działania i bezpieczeństwa.

2. Dawki składników

Składniki w tabletkach na potencję są niezwykle ważne, ale tak samo ważne jest ich dawkowanie, ponieważ odpowiada to za efekt działania. Wielu producentów wymienia niesamowite składniki, które z pewnością przyniosą korzyści, o ile zostaną użyte w odpowiednich ilościach. Jako mężczyzna potrzebujesz określonej ilości niektórych składników, żeby na Ciebie wpłynęły. Jeśli producent w swoim produkcie oferuje niskie dawki nawet najlepszych składników, możesz w ogóle nie zauważyć żadnego efektu.

3. Reputacja i wiarygodność

Jak już zostało powiedziane wcześniej, branża produktów poprawiających męską sprawność seksualną jest przepełniona oszukańczymi firmami, które utrzymują się z oszukiwania swoich klientów. Zdarzały się przypadki, gdy firmy rozpłynęły się w powietrzu w ciągu dni, tygodni i miesięcy. Dlatego uczciwe jest zaufanie tylko firmom, które już cieszą się dobrą opinią jako uczciwe, skuteczne i godne zaufania. Niektóre firmy mogą nawet używać potencjalnie szkodliwych składników, żeby obniżyć koszty produkcji i zaoszczędzić pieniądze. Dlatego w naszym rankingu wymieniono wyłącznie produkty firm, które działają w branży od dłuższego czasu i stały się wiarygodne.

4. Dowody naukowe

Większość męskich tabletek na erekcję i libido ma wiele dowodów naukowych potwierdzających ich działanie, dlatego ich twierdzenia, które bardzo się różnią, nie mogą być potwierdzone dowodami naukowymi. Jednak ich efekty można teoretyzować na podstawie ich składników. Powinieneś omijać każdy produkt, który zawiera wręcz śmieszne twierdzenia, czy to dodawanie centymetrów do Twojego penisa, czy też trwałą zmianę siły za pomocą tylko jednej tabletki.

5. Opłacalność

Dla wielu osób ważne jest, żeby kupowany produkt nie był zbyt drogi w stosunku do tego, co oferuje. W końcu nikt nie lubi przepłacać! Jednak to, co ludzie uważają za zawyżone, najczęściej jest subiektywnym odczuciem. Podczas gdy niektórzy chcą kupić zestaw tabletek na miesiąc za mniej niż 60 zł, inni są skłonni zapłacić nawet ponad 200 zł, żeby uzyskać pożądany efekt. Dlatego przygotowaliśmy ranking, który uwzględnia te wszystkie wymagania i zapewnia najlepsze i najbardziej opłacalne opcje z ekonomicznym nastawieniem.

6. Etykiety, którym można zaufać

Wiele produktów, jak wspomniano wcześniej, wykorzystuje różne składniki, ale nie używa ich w wystarczających ilościach. Producenci oszczędzają dzięki temu ogromne pieniądze. Jednym z kluczowych parametrów bycia w naszym rankingu jest widoczna informacja o dawkowaniu składników na etykiecie produktu. Jeśli jakikolwiek produkt nie ujawnia swojej listy składników, prawie zawsze jest to oznaką niewystarczających i słabych dawek składnika, co sprawia, że produkt jest stosunkowo bezużyteczny.

Tabletki na potencję – Co to jest?

Wiele osób pozostaje nieświadomych tego, czym dokładnie są tabletki wzmacniające dla mężczyzn. W rzeczywistości istnieje pewne zamieszanie dotyczące tego terminu ze względu na to, jak niektórzy producenci reklamują swoje środki. Mówiąc najprościej, termin „tabletki na potencję” używamy do opisania każdej pigułki, która rzekomo pozytywnie wpływa na sprawność seksualną i nawet przyczynia się do dobrego samopoczucia seksualnego. Obecnie dostępnych jest wiele tabletek, zwłaszcza naturalnych boosterów testosteronu, które są dziś niezwykle popularne. Na naszej liście znajdują się produkty, których producenci twierdzą, że naturalnie zwiększają poziom męskiego testosteronu i nie powodują efektów ubocznych.

Jak każda branża, branża tabletek na potencję bez recepty jest również podatna na oszustwa, jednak często zauważa się, że właśnie branża suplementów najczęściej jest wybierana przez nieuczciwe firmy. Niezwykle trudno jest znaleźć firmę, która oferuje legalne i bezpieczne tabletki na potencję dla mężczyzn. Jednak ludzie są zachęcani do uwierzenia w sfałszowane deklaracje producentów. Te deklaracje często są wręcz niemożliwe do spełnienia. Na przykład wielu producentów twierdzi, że ich produkty zwiększają rozmiar penisa w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, ale biologia mówi nam, że jest to po prostu niemożliwe. Takie tabletki mogą być stosowane w celu utrzymania dobrej kondycji seksualnej. Takie tabletki nie powiększą penisa – taki zabieg jest możliwy tylko przez operację.

Nasza lista zawiera tabletki stworzone z unikalnych formuł, które naturalnie zwiększają poziom testosteronu w Twoim ciele. Nasza lista może pomóc Ci uniknąć produktów sprzedawanych przez oszustów. Dodatkowo wykluczyliśmy wszystkie tabletki, których producenci twierdzą, że robią niemożliwe efekty. Nie mniej jednak suplementy diety na libido mogą mieć bezpośredni wpływ na poważne problemy, takie jak łagodne zaburzenia erekcji. Dlatego te tabletki nie tylko pomogą Ci w osiąganiu sprawności seksualnej. Być może dzięki nim zbudujesz męskość i pewność siebie.

Czy powinieneś brać tabletki na potencję?

Problemy z Twoją sprawnością seksualną, niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, nie dotyczą tylko Twojej sypialni, ale przenikają inne sfery Twojego życia. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają problemy w sypialni, ale w zależności od osoby, może to wpływać na osobę na wiele sposobów, wykraczających poza Twoją strefę komfortu.

Problem ten może wpływać na Twoje życie na wiele sposobów, czy to przez Twój związek, pewność siebie, samoocenę lub w inny sposób. Problemy te jednak w sposób nieproporcjonalny dotykają bardziej mężczyzn niż kobiety z powodu stawianych im wyższych oczekiwań. Społeczeństwo oczekuje od mężczyzn doskonałych wyników w każdej sferze życia, zwłaszcza w sferze seksualnej, dlatego w momencie, gdy zaczynają cierpieć na zaburzenia seksualne, zaczynają czuć się gorzej.

To nie jedyny rodzaj oczekiwań, które obciążają mężczyzn. Wiele form przekazu, czy to filmów, dramatów, reklam itp., pokazuje, że mężczyźni radzą sobie wyjątkowe dobrze w każdej sferze swojego życia – okazuje się, że są nadmiernie umięśnieni, przykuwają uwagę kobiet, dobrze zarabiają i przede wszystkim mają wyjątkową wytrzymałość w łóżku. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zamożny, nie chodzisz na siłownię, a Twoje życie seksualne nie jest udane, wtedy możesz mieć skłonność do myślenia, że coś jest z Tobą nie tak i jednocześnie możesz nie być pewny siebie. To jeden z powodów, dla których mężczyźni mają tendencję do manipulowania swoją męską tożsamością, żeby znaleźć idealną, najbardziej szanowaną formę tożsamości.

Brak sprawności seksualnej jest powszechny, nawet jeśli ludzie mogą sugerować, że jest inaczej. Dotyka mężczyzn w każdym wieku, czy to młodego człowieka w wieku dwudziestu lat, czy osoby zbliżającej się do późnych lat swojego życia. Utrwalanie poglądu, że tabletki na potencję i libido są przystosowane tylko do użytku mężczyzn w ich późniejszych latach życia, jest niezdrowym i fałszywym przekonaniem, które okrada wielu ludzi z prawdziwej szansy na rozwiązanie ich problemów. Przypuszcza się, że ponieważ tylko starsi mężczyźni cierpią na niski poziom testosteronu, to potrzebują tych tabletek ze względu na wynikające problemy z wydajnością. Wręcz przeciwnie, mężczyźni nawet w wieku 20 czy 30 lat również mogą zmierzyć się z tym problemem, który może być spowodowany różnymi problemami, takimi jak niedobór testosteronu, zaburzenia erekcji itp.

To błędne przekonanie ogromnie wpływa na niektórych młodych ludzi, ponieważ czują się wyobcowani z branży tabletek na libido dla mężczyzn. Firmy te reklamują się głównie, utrzymując grupę docelową jako osoby starsze – w reklamach pojawiają się starsi mężczyźni po pięćdziesiątce. Jednak niektóre suplementy są tworzone dla mężczyzn w każdym wieku. Podobnie te suplementy reklamowanie są mężczyznom w każdym wieku. Nasza lista zawiera tylko godne zaufania suplementy dla mężczyzn w każdym wieku.

Jakie składniki mają najlepsze tabletki na potencję?

Nauka jasno pokazała, że możesz wspomóc i wesprzeć swoją sprawność seksualną, energię, libido itp., po prostu używając określonych naturalnych składników. Te składniki mogą pomóc Twojemu ciału na różne sposoby. Mogą pomóc zwiększyć produkcję testosteronu, poszerzyć naczynia krwionośne i poprawić przepływ krwi. Wszystkie te efekty mają bezpośredni wpływ na Twoją sprawność seksualną i dobre samopoczucie.

Ważne jest dla nas, żeby w pierwszej kolejności odstygmatyzować potrzebę męskich suplementów wzmacniających. Według niektórych badań naukowych prawie 40% mężczyzn po 40 roku życia ma umiarkowane objawy zaburzeń erekcji [1]. Z innej beczki, szanse na rozwój zaburzeń erekcji rosną każdego roku z powodu wielu czynników. Spada Twój testosteron, pogarsza się przepływ krwi, zmieniają się hormony i spada poziom energii. Suplementy wzmacniające dla mężczyzn mogą pomóc przeciwdziałać tym zmianom, które przynoszą późniejsze lata, jednocześnie wspierając Twoją sprawność seksualną.

Johimbina

Jednym z najczęstszych składników tych tabletek jest johimbina – rodzaj zioła, którego zastosowanie sięga dawnych lat w medycynie Afryki Zachodniej, gdzie była używana do wzmacniania sprawności seksualnej tych, co jej nie mieli. Nauka udowodniła tę użyteczność i jej mechanizm. Johimbina działa przede wszystkim poprzez blokowanie receptorów alfa-2-adrenergicznych, które uniemożliwiają uzyskanie erekcji. Są również ważne w produkcji tlenku azotu, który jest wzmacniany, gdy receptory adrenergiczne są zablokowane. Zwiększona produkcja tlenku azotu prowadzi do lepszego przepływu krwi do penisa [2].

Większość, jeśli nie wszystkie naturalne leki na potencję dla mężczyzn oferują korzyści w postaci poprawy przepływu krwi do penisa. Nie dotyczy to testosteronu lub innych aspektów sprawności seksualnej – to dlatego, że lepszy przepływ krwi prowadzi do łatwiejszych i trwalszych erekcji.

L-arginina

Innym powszechnym składnikiem, którego używa również wiele produktów z naszego rankingu, jest l-arginina. Jest to aminokwas, który pomaga również w przepływie krwi. Wielu kulturystów często używa go do zwiększenia pompy przed lub podczas treningu. Badania przeprowadzone nad l-argininą wykazały, że jest bardzo skuteczna w zwiększeniu przepływu krwi, gdy jest spożywana w dużych ilościach (5000 mg lub więcej) [3]. Jednak inne badania wykazały, że l-arginina jest nieskuteczna w przypadku zaburzeń erekcji [4].

Horny Goat Weed

Horny Goat Weed, podobnie jak Johimbina, od wieków jest używany do poprawy sprawności seksualnej ze względu na aktywny składnik zwany icariin – blokuje on fosfodiesterazę typu 5 (PDE5). Ta blokada powstrzymuje tętnice w Twoim penisie przed rozszerzeniem, co ułatwia erekcję penisa. Badania przeprowadzono na szczurach i wykazały obiecujące wyniki w zakresie poprawy objawów zaburzeń erekcji [5].

Cynk

Cynk to kolejny składnik, który może pomóc Ci zwiększyć sprawność seksualną i produkcję testosteronu. Naukowcy ustalili, że mężczyźni, którzy mają niższy poziom cynku, mają również niższy poziom testosteronu.

Nie oznacza to jednak, że więcej niż umiarkowana ilość cynku poprawi objawy zaburzeń erekcji. Niemniej jednak konieczne jest, żebyśmy mieli zdrowe spożycie cynku, czy to poprzez naszą żywność i dietę, czy suplementy cynku.

Podobne: Cynk na potencję – Czy Cynk pomaga na zaburzenia erekcji?

Dlatego, jeśli masz mniejsze spożycie cynku, cynk może pomóc Ci drastycznie poprawić sprawność seksualną jako składnik tych tabletek. Jedno z badań mówi, że przyjmowanie 30 mg cynku dziennie wiąże się z podwyższeniem poziomu testosteronu. W przeciwieństwie do tego inne badania mówią, że nie ma żadnych korzyści, jeśli przestrzegasz zalecanego spożycia cynku [6].

Witamina D

Udowodniono również, że witamina D jest kluczowym składnikiem poprawiającym sprawność seksualną i zwiększającym produkcję testosteronu. Podobnie jak w przypadku cynku, Twoje ciało nie ma wysokiego poziomu testosteronu, jeśli nie dostarczasz odpowiednich dawek witaminy D. Badanie przeprowadzone w 2010 roku potwierdziło silny związek między suplementacją witaminy D a poziomem testosteronu [7].

Badanie przeprowadzono, podając niektórym mężczyznom placebo, a innym witaminę D. Badanie wykazało, że Ci, którzy przyjmowali witaminę D, zauważyli wzrost poziomu testosteronu. W przeciwieństwie do tego grupa placebo nie zauważyła zmian.

Buzdyganek naziemny

Niezwykle ważny jest ekstrakt ziołowy, który znajduje zastosowanie w wielu tabletkach – chodzi o Tribulus Terrestris, który od kilku stuleci jest używany jako afrodyzjak. Nauka wspiera tę tradycyjną praktykę w czasach współczesnych, udowadniając, że Tribulus Terrestris ma właściwości afrodyzjakalne. Dwa badania przeprowadzone w 2012 i 2014 roku wykazały, że buzdyganek naziemny prowadzi do lepszego pożądania seksualnego, pobudzenia itp. [8][9]

Inne składniki

Niektóre inne składniki wpływają na objętość nasienia i znacznie ją zwiększają, jednocześnie poprawiając intensywność orgazmu i produkcję nasienia. Składniki te obejmują kozieradkę, kwas D-asparaginowy (DAA), ashwagandha i korzeń maca. Istnieje wystarczająco dużo badań, żeby stwierdzić, że poprawa objętości nasienia, zwiększenie intensywności orgazmu i produkcja nasienia są rzeczywiście możliwe.

Jednak najbardziej preferowanym „suplementem” na erekcję, który możesz przyjmować przy zdrowej diecie, jest od 20 do 30 minut ćwiczeń każdego dnia. Więcej niż wiele dowodów sugeruje, że mężczyźni, którzy ćwiczą przez około 20-30 minut dziennie, mają lepszy przepływ krwi do penisa [10]. Badania wykazały, że szczuplejsi mężczyźni mają zwykle lepszą sprawność seksualną niż mężczyźni z nadwagą . Dlatego możesz poprawić swoją sprawność seksualną w łóżku, po prostu ćwicząc.

Podobne: Domowe sposoby na potencję i lepsze libido

W przeciwieństwie do tego, w co wiele firm i reklam chciałoby, żebyś uwierzył, nie możesz na stałe zwiększyć długości swojego penisa za pomocą żadnego suplementu. Nie ma żadnego naukowego poparcia na rzecz jakiegokolwiek suplementu – w rzeczywistości nie ma tu żadnych teorii. Jedyną metodą na powiększenie penisa, o której wiadomo, że działa i która jest naukowo możliwa, jest operacja. Ponieważ jednak jest to chirurgia plastyczna, wszyscy lekarze odradzają jej stosowanie, ponieważ wiąże się z nią wiele komplikacji. Istnieje kilka urządzeń i technik rozciągania, takich jak jelqing, o których wiadomo, że zwiększają rozmiar penisa.

Czy tabletki na potencję bez recepty powodują skutki uboczne?

Każdy suplement wzmacniający męskość zawiera kilka składników, a jego dawki różnią się odpowiednio. Aby uniknąć niepożądanych reakcji, należy postępować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do każdego produktu. Te instrukcje dotyczące dawkowania nie powinny być przekraczane, chyba że na sugestię lekarza, ponieważ mogą powodować pewne skutki uboczne.

W podobny sposób możesz zauważyć, że wiele ekstraktów ziołowych o tej samej nazwie znacznie się różni. Na przykład Tribulus Terrestris w niektórych produktach ma nawet 1000 mg, podczas gdy inne używają tylko 5 mg. Dzieje się tak, ponieważ dwa ekstrakty ziołowe o tej samej nazwie mogą mieć różne składy chemiczne.

Należy przestrzegać zalecanych dawek dostarczonych przez producenta suplementu na pudelku, butelce lub ulotce.

Jak możesz naturalnie poprawić swoją sprawność seksualną?

Chociaż suplementy na potencję dla mężczyzn mogą działać niezależnie, zawsze dobrym pomysłem jest połączenie innych naturalnych zmian w stylu życia, ponieważ uzupełniają suplementy, a tym samym prowadzą do lepszych wyników. Zmiany te obejmują zarówno proste zmiany diety, jak i poważne zmiany stylu życia, takie jak rzucenie palenia.

Odstresuj się

Jedną z głównych przyczyn osłabienia sprawności seksualnej w łóżku jest stres. Niepokoje związane z życiem zawodowym mogą przelać się na najbardziej intymne chwile z partnerem. Stres jest odpowiedzialny za podniesienie poziomu kortyzolu, który mówiąc prostym językiem, jest hormonem wyłączającym niektóre funkcje organizmu. Warunki psychiczne, czy to stres, lęk, czy coś poważnego, takiego jak depresja, mogą prowadzić do obniżenia popędu płciowego i zmniejszenia funkcji seksualnych. Dlatego właśnie odstresowanie jest niezwykle ważne.

Popraw swoją dietę

Wszyscy słyszeliśmy, jak ważna jest zbilansowana dieta. Zbilansowana dieta może pomóc nie tylko poprawie sprawności seksualnej, ale także w ogólnym zdrowiu. Dobrze zbilansowana dieta została powiązana z wyższym poziomem testosteronu w Twoim ciele i lepszym popędem seksualnym [11]. Zbilansowana dieta powinna zawierać wystarczającą ilość wszystkich ważnych minerałów i witamin, zwłaszcza cynku i witaminy D.

Podobne: Dieta na potencję – 10 produktów na poprawę zaburzeń erekcji

Śpij dobrze

Powszechnie wiadomo, że podczas snu nasz organizm wytwarza prawie 90% hormonu wzrostu. W związku z tym brak snu prowadzi do obniżenia poziomu hormonu wzrostu, co z kolei ogranicza Twoją sprawność seksualną. Pozbawienie snu często wiąże się również z wyższym stresem i lękami.

Przestań palić

Palenie jest szkodliwe zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Może prowadzić do stresu, co z kolei prowadzi do słabej sprawności w czynnościach seksualnych. Innym zagrożeniem, jakie stwarza, są problemy sercowo-naczyniowe. Palenie wpływa na układ sercowo-naczyniowy naszego organizmu, co prowadzi do większego ryzyka związanego z aktywnością seksualną. Wpływa również negatywnie na wydajność w łóżku.

Ćwicz częściej

Chociaż aktywność fizyczna została już wspomniana, to jej znaczenie nie może być bardziej dobitnie podkreślone. Jedynie 20-30 minut ćwiczeń może zapewnić lepsze życie seksualne i dobre wyniki w łóżku, ponieważ wiąże się to z lepszym przepływem krwi [12]. Sprawdza się również jako technika odstresowująca w poszukiwaniu zdrowych sposobów na stres.

Postaw na trening siłowy

Jeśli dążysz do zwiększenia poziomu testosteronu w swoim ciele, możesz rozpocząć trening siłowy. Badania wykazały, że trening siłowy pomaga zwiększyć produkcję testosteronu [13]. Co więcej, może również pomóc Ci schudnąć, co wiąże się również z poprawą sprawności seksualnej.

Rób ćwiczenia złożone uwzględniając największe mięśnie

Badania wykazały, że ćwiczenia złożone pomagają wytwarzać testosteron w organizmie; wszyscy mężczyźni, którzy trenowali martwy ciąg, wyciskanie na ławce i przysiady, mieli wyższy poziom testosteronu niż ci, którzy tego nie robili . Te ćwiczenia złożone powinny wykorzystywać największe mięśnie w twoim ciele, takie jak mięśnie pośladków, klatki piersiowej oraz nóg.

Przyjmuj więcej omega-3 i białka

Twoje ciało potrzebuje kwasów tłuszczowych omega-3, ponieważ zwiększają one przepływ krwi w twoim ciele. Białko pomaga zrównoważyć poziom hormonów na wiele sposobów. Możesz uzyskać kwasy tłuszczowe omega-3 jedząc łososia, tuńczyka, awokado czy oliwę z oliwek. Natomiast białko możesz wchłonąć, jedząc jajka.

Jedz owoce i warzywa

Istnieje wiele owoców i warzyw, które mają udowodniony wpływ na Twoje funkcje seksualne. Cebula, banany, czosnek, chili itp. wpływają na przepływ krwi, wzmacniając erekcje.

Porozmawiaj z lekarzem

Powinieneś porozmawiać z lekarzem, jeśli żadna z tych zmian diety i stylu życia nie pomoże, ponieważ zaburzenia erekcji mogą mieć przyczyny niezwiązane z dietą i ćwiczeniami. Lekarz może być w stanie zdiagnozować problem i pomóc.

skuteczne tabletki na erekcję ranking

FAQ – Najlepsze tabletki na potencję

Czym są tabletki na potencję?

Tabletki na erekcję dla mężczyzn są definiowane jako suplementy diety, które pomagają między innymi w problemach z wydajnością seksualną, jakością erekcji lub zmniejszeniem popędu seksualnego.

Jak działają takie tabletki?

Jak sama nazwa wskazuje, większość męskich tabletek wzmacniających to odżywcza mieszanka minerałów, witamin, ziół, ekstraktów itp. Istnieje wiele dowodów na to, że w pewien sposób te składniki wspierają sprawność seksualną. Niektóre z nich zwiększają poziom testosteronu, a inne poprawiają libido i przepływ krwi. W zależności od produktu każdy suplement może mieć inny mechanizm działania.

Jak szybko działają?

Tabletki na erekcję  dla mężczyzn są przyjmowane codziennie, aby uzyskać lepszą sprawność seksualną. Niektóre tabletki działają natychmiast, w ciągu 20 do 30 minut, podczas gdy inne działają po dłuższym czasie. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź etykietę produktu. Na przykład Eron Plus składa się z zestawu dwóch rodzajów tabletek – do codziennej suplementacji i stosowania przed stosunkiem.

Jak bezpiecznie stosować takie tabletki?

Spożycie męskich suplementów wzmacniających różni się w zależności od produktu. Najczęściej występują w kapsułkach i tabletkach, ale mogą również występować w postaci płynnej. Możesz również znaleźć żele, kremy i zastrzyki, które poprawią Twoją wydajność w łóżku. Zawsze stosuj takie suplementy zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Możesz również skonsultować się ze swoim lekarzem.

Czy to w ogóle bezpieczne?

Nasz ranking został stworzony z myślą o bezpieczeństwie. Ogólnie rzecz biorąc, suplementy wzmacniające dla mężczyzn są nieszkodliwe dla większości mężczyzn, pod warunkiem, że nie zwiększają ich spożycia poza zalecaną ilość. Powinieneś również porozmawiać z lekarzami przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji, zwłaszcza jeśli stosujesz leki na receptę.

Jakie są najlepsze witaminy i minerały dla sprawności seksualnej?

Możesz przyjmować suplementy cynku, miedzi i magnezu w celu wsparcia funkcji seksualnych. Składniki te są skuteczniejsze niż niektóre ekstrakty ziołowe i roślinne w poprawie sprawności seksualnej.

Czy takie tabletki powiększają członka?

Nie ma dowodów na poparcie tego twierdzenia. Większość suplementów, które twierdzą, że mogą natychmiast i trwale zwiększyć długość twojego penisa, jest oszukańcza. Według naukowców jedynym naukowo udowodnionym sposobem na zwiększenie rozmiaru penisa jest zabieg chirurgiczny lub specjalne techniki, takie jak jelqing.

Czym jest tlenek azotu (NO)?

Tlenek azotu to związek wytwarzany w organizmie, który korzystnie wpływa na przepływ krwi. Ułatwia przepływ krwi, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne; w konsekwencji prowadzi to do łatwiejszych, silniejszych i trwalszych erekcji.

Czy tabletki na potencję to oszustwo?

Branża suplementów dla mężczyzn jest bardziej podatna na oszustwa niż jakakolwiek inna branża. Dlatego w tej branży istnieje wiele oszustw. Jednak wiele całkowicie naturalnych, oryginalnych produktów może zapewnić rozsądne wsparcie Twojej sprawności seksualnej – znajdziesz je w naszym rankingu.

Jaki jest średni koszt dobrych tabletek?

Cena suplementów wzmacniających dla mężczyzn jest bardzo zróżnicowana ze względu na ich składniki i odpowiednie oświadczenia. Najtańszą opcją na rynku są suplementy cynku lub podobne multiwitaminy, które kosztują mniej niż 30 zł za butelkę. Z drugiej strony masz specjalne mieszanki ziołowe i unikalne formuły sprzedawane za ponad 300 zł za butelkę. Jednak średnio powinieneś wydać od 150 do 200 zł, aby być zadowolonym z działania.

Gdzie mogę kupić bezpieczne tabletki na potencję?

Możesz kupić takie suplementy na oficjalnych stronach producentów. Są one również dostępne na Allegro, OLX i innych dużych marketach internetowych. Zalecamy jednak zakup go bezpośrednio ze strony producenta, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Ostateczny werdykt – Czy tabletki na potencję pomogą Ci?

Suplementy wzmacniające dla mężczyzn działają na kilka sposobów, aby poprawić Twoją sprawność seksualną. Ich różne mechanizmy prowadzą do różnych sposobów osiągnięcia tego samego wyniku. Niektóre suplementy zwiększają sprawność seksualną poprzez zwiększenie produkcji testosteronu, podczas gdy inne zwiększają hormon wzrostu odpowiedzialny za wagę, energię i popęd płciowy. Innym mechanizmem używanym obecnie przez większość tabletek jest ułatwienie lepszego przepływu krwi, co prowadzi do lepszych erekcji.

Jednak wszyscy konsumenci muszą uważać na nieuczciwe firmy sprzedające pigułki cukrowe zamiast pigułek wzmacniających dla mężczyzn. Wiele z tych firm wysuwa anatomicznie niemożliwe twierdzenia, aby zwabić naiwnych konsumentów do ich zakupu. Podczas gdy niektóre z nich to tabletki cukrowe, inne są legalnymi produktami, ale ich składnik, który może być niespotykany, nie jest wystarczający.

Nasz ranking jest wiarygodnym źródłem informacji i może być skutecznym przewodnikiem przy zakupie tabletek na potencję dla mężczyzn. Mimo to powinieneś przyjrzeć się każdemu produktowi i jego składnikom pod kątem potencjalnego ryzyka alergii itp. Ponadto, jeśli masz wątpliwości co do jakiegokolwiek składnika i nie wiesz, czy byłby dla Ciebie dobry, zawsze dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z lekarzem.


Ujawnienie partnerstwa:

Jeśli zdecydujesz się na zakup polecanego produktu bez dodatkowych kosztów, linki zawarte w tym rankingu mogą dawać nam niewielką prowizją. Ma to na celu wsparcie naszego zespołu badawczego i redakcyjnego. Pamiętaj, że polecamy tylko produkty wysokiej jakości.


Zrzeczenie się odpowiedzialności:

Proszę zrozumieć, że wszelkie ujawnione tutaj porady lub wytyczne nie są nawet w najmniejszym stopniu substytutem rzetelnej porady medycznej od licencjonowanego dostawcy opieki zdrowotnej. Jeśli używasz leków lub masz wątpliwości po zapoznaniu się ze szczegółami recenzji udostępnionymi powyżej, przed podjęciem decyzji o zakupie skonsultuj się z profesjonalnym lekarzem. Poszczególne wyniki mogą się różnić, ponieważ oświadczenia dotyczące tych produktów nie zostały ocenione przez Główny Inspektor Sanitarny. Skuteczność tych produktów nie została potwierdzona badaniami zatwierdzonymi przez Departament Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia. Produkty te nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.


Ostatnia aktualizacja Styczeń

Artykuł zweryfikowany i opublikowany przez Przemysław Kamiński

Ukończyłem Uniwersytet Warszawski. Z zawodu jestem seksuologiem klinicznym i działam w zawodzie nieprzerwanie od 20 lat. Przez lata mojej pracy zostałem doceniony dzięki uzyskaniu Certyfikatu Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych oraz innych mniejszych certyfikatów i nagród. Chyba nie skłamię jeśli powiem, że pomogłem już tysiącom osób uporać się z problemem zaburzeń seksualnych. 20 lat doświadczenia sprawiło, że postanowiłem zacząć dzielić się moją wiedzą w Internecie – kompletnie za darmo. Chcę uświadamiać ludzi, że problemy seksualne to problemy jak każde inne i nie należy się ich wstydzić. Jestem również mężem i ojcem. Poza pracą regularnie pływam na mazurach – uwielbiam żeglarstwo. W wolnych chwilach łowię ryby i majsterkuję w swoim garażu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *