Czosnek a potencja – Czy czosnek to naturalny lek na lepszą erekcję?

Każdy artykuł przed publikacją jest dokładnie badany, żeby upewnić się, że treści są rzetelne, aktualne i obiektywne. Nasz zespół składa się z doświadczonych seksuologów. Poznaj nasz proces tworzenia treści.
czosnek a potencja

Zaburzenia erekcji to powszechny problem zdrowotny u mężczyzn, który może wystąpić w każdym wieku. Zaburzenia erekcji opisywane są jako niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji podczas stosunku płciowego.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji mogą wystąpić zarówno z przyczyn emocjonalnych, jak i fizycznych, co oznacza, że zaburzenia erekcji mogą być zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne, lub jedno i drugie.

Problemy fizjologiczne obejmują cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu, stwardnienie rozsiane, a nawet chorobę Parkinsona.

Podobne: Cukrzyca typu 2 a potencja – Zaburzenia erekcji u diabetyków

Chociaż leżące u podstaw problemy zdrowotne mogą być główną przyczyną zaburzeń erekcji, interwencje chirurgiczne, takie jak chirurgia protetyczna, pęcherz moczowy lub miednica, mogą również wywołać chorobę.

Wysoki poziom stresu i niektóre leki, takie jak leki przeciwhistaminowe, haloperidol i inne leki przeciwpsychotyczne lub cymetydyna, również wywołują zaburzenia erekcji.

Chociaż wiele osób wstydzi się omówić ten problem ze swoim lekarzem, w większości przypadków zaburzenia erekcji można leczyć.

W rzeczywistości, jeśli nie czujesz się komfortowo, odwiedzając lekarza w związku ze swoimi problemami seksualnymi, możesz wypróbować inne sposoby leczenia impotencji.

Czy czosnek jest afrodyzjakiem?

Szybkie wyszukiwanie w Internecie hasła „czy czosnek działa na potencję” ujawnia, że pojawia się ono w prawie każdym artykule dotyczącym afrodyzjaków. Dlaczego ma taką reputację?

Czosnek był używany przez Egipcjan od czasów starożytnych, aby zwiększyć ich wytrzymałość. Historycy sugerują, że król Henryk IV codziennie spożywał czosnek z powodów seksualnych, zanim spędził intymne chwile. Czosnek powodował jednak oddech, który powstrzymałby 20 wołów. Kluczem jest umiarkowane spożywanie czosnku i uzbrajanie się w gumę do żucia z eukaliptusem lub miętą, aby zapobiec nieświeżemu oddechowi.

W jaki sposób czosnek jest przydatny w leczeniu zaburzeń erekcji?

Naturalne domowe środki zaradcze uważane są za jedną z najchętniej wybieranych terapii w przypadku chorób przewlekłych.

Czosnek został ogłoszony wspaniałym rozwiązaniem problemów związanych z libido.

Czosnek jest jednym z najczęstszych składników kuchni na całym świecie. To nie tylko smak i aromat sprawiają, że czosnek jest główną częścią Twojej kuchni, ale także jego właściwości lecznicze.

Kilka badań naukowych udowadnia, że czosnek jest najlepszym domowym środkiem na rozwiązanie problemu zaburzeń erekcji.

Czosnek zawiera polisiarczki, które zwiększają produkcję H2S (siarkowodór) w organizmie. H2S pomaga rozluźnić naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi, minimalizując w ten sposób powikłania sercowe [1].

Ponieważ zaburzenie funkcji seksualnych jest problemem zdrowotnym związanym z nerwami, prawidłowe krążenie krwi może mieć znaczenie.

Głównym składnikiem czosnku jest allicyna. Jest to związek bioaktywny, o którym wiadomo, że poprawia przepływ krwi i kontroluje poziom cholesterolu.

Zrównoważony poziom cholesterolu pomaga w leczeniu przyczyn nadciśnienia, zapewniając zdrowe zdrowie psychiczne, które pośrednio pomaga w leczeniu zaburzeń erekcji.

Ponadto czosnek pomaga również w leczeniu miażdżycy, która jest czynnikiem przyczyniającym się do zaburzeń erekcji [2].

Czosnek jest bogaty w selen, ważny pierwiastek śladowy dla męskiej płodności, a zwłaszcza dla dobrego zdrowia nasienia. W związku z tym nasienie byłoby bardziej obfite [3].

Wykazano również, że czosnek zwiększa poziom peroksydazy glutationowej, enzymu chroniącego przed stresem oksydacyjnym. Ma to korzystny wpływ na sprawność seksualną [4].

Kilka badań dotyczyło również hipotensyjnego działania czosnku.

Już w 1920 roku tę właściwość czosnku zademonstrowali w badaniach na szczurach dr Chailley-Bert, Loeper i Debray.

Istnieje kilka innych badań, które sugerują, że czosnek może mieć korzystny wpływ na nadciśnienie.

Podobne: Jak poprawić potencję przy nadciśnieniu?

Nadciśnienie jest jedną z głównych przyczyn zaburzeń erekcji, dlatego regularne spożywanie czosnku może przeciwdziałać nadciśnieniu, aby rozwiązać problemy z erekcją u mężczyzn [5].

Zalecana dawka czosnku

Jak każdy inny naturalny środek na zaburzenia erekcji, czosnek również musi być spożywany w umiarkowanych ilościach.

Zalecana dawka to od 3 do 6 gramów surowego czosnku dziennie.

W przypadku ugotowanego czosnku należy około trzykrotnie zwiększyć dawkę, do 9-15 gramów.

Jak używać czosnku na lepszą potencję?

Czosnek to afrodyzjak i superfood. Jednak należy go jeść regularnie i przez długi czas, aby zobaczyć korzyści. A więc od tego momentu do stwierdzenia, że zjedzenie ząbka czosnku w Walentynki da piekielne libido na jeden wieczór… raczej wątpliwe.

Możesz codziennie żuć 3-4 ząbki czosnku, aby poprawić potencję.

Możesz połączyć czosnek z mlekiem lub miodem.

Do jednej łyżki miodu można dodać dwa ząbki czosnku.

Nasącz 10 ząbków czosnku i pieprzu cayenne w oleju lub dodaj te składniki do koktajlu do natychmiastowego spożycia.

Pamiętaj, aby codziennie rano spożywać czosnek na pusty żołądek, co najmniej przez trzy do czterech miesięcy, żeby wyzdrowieć.

Pamiętaj, że domowe środki zaradcze wymagają czasu, ale działają holistycznie. Nie spożywaj zbyt dużo czosnku, aby zwiększyć wydajność, ponieważ przedawkowanie może przynieść nieprzyjemne skutki uboczne.

Co jeszcze można zrobić, żeby poprawić erekcję?

Na co dzień dobrze jest dbać o swój organizm, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń seksualnych.

Nawet jeśli przekroczą pewien wiek, będą się pojawiać (dla osób po 50 roku życia należy pamiętać, że można skonsultować się ze specjalistami), więc opóźnij ich przybycie tak bardzo, jak to możliwe.

Aby to zrobić, oto kilka wskazówek:

1. Zadbaj o swój styl życia

Jedz zdrowo, unikaj nadmiaru tłuszczu i fast foodów.

Trudne trawienie i dodatkowe kilogramy nie pomogą Ci uzyskać dobrej erekcji!

Podobne: Śniadanie na lepszą sprawność seksualną – 4 różne propozycje

Uważaj również na wady, jakie papierosy i alkohol (i oczywiście narkotyki) powodują Twojej sprawności seksualnej. Przykłady? Zatykanie tętnic, problemy z sercem czy problemy psychiczne.

2. Ćwicz regularnie

Sport jest nośnikiem dobrego samopoczucia, który pozwala zarówno na oczyszczenie umysłu (a tym samym redukcję stresu), jak i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej.

Oczywiście, im jesteś sprawniejszy, tym więcej rzeczy będziesz mógł robić tak, jak chcesz.

Podsumowanie

Mężczyźfni szukający naturalnego rozwiązania na problemy z erekcją mogą sięgnąć po niektóre produkty afrodyzjakowe, takie jak czosnek, ponieważ wykazują one udowodnione naukowo właściwości w postaci domowych środków.

Jeśli zauważysz, że drastycznie wpływa to na Twoje codzienne życie, nie wahaj się skorzystać z oferowanych przez nas naturalnych produktów. Te naturalne środki na zaburzenia erekcji powinny pozwolić na skuteczną walkę z tymi zaburzeniami.

Jeśli będą się utrzymywać, możesz skorzystać z rozwiązań medycznych, takich jak niektóre leki, kuracje hormonalne, instalacja pompy penisa lub protezy.

Niestety, cierpienie na zaburzenia erekcji może mieć realne konsekwencje dla Twojego codziennego życia i jest to problem, którego nie należy lekceważyć.

Artykuł zweryfikowany i opublikowany przez Dominika Jankowska

Ukończyłam Uniwersytet Warszawski dzięki czemu stałam się psychoterapeutką. Uwielbiam poszerzać swoją wiedzę, dlatego już kilka lat później stałam się seksuologiem klinicznym. Pracując w zawodzie od wielu lat zdobyłam mnóstwo certyfikatów i nagród, ale przyznam, że największą moją nagrodą są podziękowania od moich pacjentów. To dzięki nim czerpię inspirację do działania. Zdecydowałam się na założenie strony MójSeksuolog.pl na której razem z innymi specjalistami udostępniamy za darmo specjalistyczną wiedzę z zakresu problemów seksualnych. Poza pracą biorę czynny udział w walce o równość kobiet, a także wszystkich mniejszości. Jestem matką dwójki uśmiechniętych dzieciaczków, które bardzo kocham. W wolnych chwilach uczęszczam na tenisa ziemnego, a także spędzam dużo czasu w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.